Optio

Fotohromās un tonētās briļļu lēcas

Ja ikdienā daudz laika tiek pavadīts ārā, saulē vai pie auto stūres, tad redzes komfortam piemērota izvēle būs tonētās vai fotohromās briļļu lēcas.

Tonētās briļļu lēcas

Tonētās lēcas samazina no saules nākošās gaismas daudzumu līdz līmenim, kas ir patīkams mūsu acīm. Vienlaicīgi šīs lēcas nofiltrē saules starojuma spektra daļas, kas nodara kaitējumu acs struktūrām, t.i. visām mūsu tonētajām lēcām ir pilnā 100% UV staru aizsardzība.

Lietojot optimālas saules briļļu lēcas pa dienu acis nenogurst un iestājoties krēslai saglabājas optimāla tumsas adaptācija.

OptiO veikalos populārākie lēcu tonējumi ir pēlēkā, pelēki brūnā vai pelēki zaļā krāsā, tomēr pieejamas arī citas krāsu iespējas.

Izvēloties tonētas briļļu lēcas, varēsiet izvēlēties tonējuma intensitāti (piem., ļoti tumšas lēcas ar 85% tonējumu vai pavisam gaišas ar tikai 10% tonējumu), kā arī pieejams vienlaidu vai pakāpenisks tonējums.

Šie foto ir tikai piemēri, lai noskaidrotu pieejamās toņu iespējas - nāciet uz tuvāko OptiO optikas veikalu!

Fotohromās (hameleona) briļļu lēcas

Brilles ar fotohromajām lēcām ir ērts līdzeklis acu aizsardzībai pret spilgtu gaismu tiem cilvēkiem, kas brilles nēsā pastāvīgi. Šādās brillēs ir komfortabli visur - gan iekštelpās, gan ārpus tām. Fotohromās lēcas (tautā sauktas arī par “hameleoniem”) maina savu toni atkarībā no apaismojuma intensitātes un UV starojuma daudzuma. Iekštelpās tās ir pilnīgi caurspīdīgas, bet saules gaismā kļūst tumšākas un spilgtā saulē kļūst kā saulesbrilles. Tātad jums būs nepieciešamas tikai vienas brilles visiem laika apstākļiem.

Mūsdienās fotohromās lēcas ātri reaģē uz saules gaismu - jau minūtes laikā saulē tās pārtop par īstām saulesbrillēm, bet atgriežoties iekštelpās tās pilnīgi atkrāsojas dažu minūšu laikā. Atkrāsošanās ātrums ir atkarīgs no telpas temperatūras.

Fotohromās briļļu lēcas par 100% bloķē ultravioletos starus arī atkrāsotā stāvoklī. Vienlaicīgi modernās fotohromās lēcas arī atkrāsotā stāvoklī nodrošina vismaz par 20% zilās gaismas starojuma bloķēšanu, krāsotā stāvoklī šī aizsardzība būtiski pieaug. Tātad brilles ar šādām lēcām lieti noderēs darbā pie datora.

Šodien ir pieejamas 3 toņu fotohromās lēcas:

Pelēkas

Pelēki brūnas

Pelēki zaļas