Optio

Briļļu lēcu parametri, plāninājums, pārklājumi

Ikvienas briļļu lēcas, ko piedāvājam savos optikas veikalos, mūsu produktu speciālisti ir īpaši atlasījuši un rūpīgi pārbaudījuši, tāpēc mēs esam 100% droši par to kvalitāti.

Taču kā jebkurā nozarē, arī briļļu lēcām ir pieejami vienkāršāki produkti un ir pieejamas arī dažādas papildus iespējas, lēcu biezumi un pārklājumi, kas palīdzēs aizsargāt vai uzlabot Jūsu lēcas.

Briļļu lēcu plāninājums (un svars)

Plānas un dzidras briļļu lēcas padarīs Jūsu brilles un Jūs skaistus. Briļļu lēcām ir ļoti liela ietekme uz briļļu izskatu un komfortu. Gadījumos, kad redzes korekcijai nepieciešami lieli plusi vai mīnusi, būs nepieciešamas biezākas briļļu lēcas. Biezākas briļļu lēcas ne tikai neizskatās pievilcīgi un pat dažreiz neder Jūsu izvēlētājā briļļu ietvarā, bet ir arī smagākas, kas rada diskomfortu un briļļu noslīdēšanu.

Lēcu biezumu un svaru nosaka briļļu lēcu materiāls (gaismas refrakcijas indekss un blīvums), lēcu virsmas dizains (sfēriskas vai asfēriskas), kā arī lēcu diametrs.

Speciālās lēcas var būt līdz pat 40% plānākas un vieglākas nekā standarta lēcas!

OptiO veikalos piedāvājam četru kategoriju briļļu lēcas - parastās, plāninātās, dubulti plāninātās un trīskārši plāninātās briļļu lēcas

Parastās briļļu lēcas

 • Indekss 1,50
 • Dizains - sfēriskās lēcas
 • Lēcas ir 2x vieglākas kā minerālā stikla lēcas, kas tika plaši izmantotas agrāk un joprojām pieejamas dažās optikās
 • Lēcas ir piemērotas receptēm ar nelieliem optiskajiem stiprumiem

Plāninātās briļļu lēcas

 • Indekss 1,60
 • Dizains - sfēriskās lēcas
 • Šīs lēcas ir pat 20–30% plānākas nekā parastās lēcas un tās derēs arī smalkiem briļļu ietvariem
 • Lēcas ir piemērotas cilvēkiem, kam receptē optiskiem stiprumi ir līdz -4,00D un līdz +2,50D

Dubulti plāninātas briļļu lēcas

 • Indekss 1,60
 • Dizains - asfēriskās lēcas
 • Šīs lēcas, kas ir par 30–40% plānākas nekā parastās lēcas un tās ir lieliski piemērotas smalkiem un viegliem briļļu ietvariem
 • Lēcas ir piemērotas cilvēkiem ar receptes optiskajiem stiprumiem virs -4,00D un plusiem virs +2,50D

Trīskārši plāninātas briļļu lēcas

 • Indekss 1,67
 • Dizains - asfēriskās lēcas
 • Šīs ir īpaši vieglas un plānas briļļu lēcas, par 40-50% vieglākas nekā parastās 1.5 indeksa lēcas
 • Lēcas ir piemērotas cilvēkiem ar receptes optiskajiem stiprumiem virs -6,00D

Sfēriska un asfēriska dizaina lēcas

Agrāk pārsvarā tika izmantotas sfēriska dizaina lēcas. Attīstoties ražošanas tehnoloģijām, mūsdienās asfēriska dizaina lēcu izgatavošana maksā līdzīgi.

Asfēriskās briļļu lēcu dizains nodrošina to, ka lēca salīdzinājumā ar tāda paša stipruma sfērisko lēcu būs plakanāka un skaistāka.

Pie lieliem optiskajiem stiprumiem asfēriskā lēca būs kvalitatīvāka un arī pašās lēcas malās korekcija būs asa.

Lēcu pārklājumi

Mūsu tirgotajām lēcām jau pamata piedāvājumā ir iekļauts pārklājums, kas aizsargā lēcas pret skrāpējumiem. Pārklājums tiek veidots izmantojot īpaši izturīgu nanokompozītu cieto laku, kas satur cietas nanodaļiņas, tādā veidā pēc skrāpējumu izturības padarot organiskās polimēru lēcas tuvas minerālo stiklu lēcām.

Briļļu lēcās izmantotie daudzslāņu dzidrinošie antirefleksa pārklājumi praktiski novērš gaismas atstarošanos no briļļu lēcām - lēcu gaismas caurlaidība ir lielāka par 99%.

Tā pat briļļu lēcām tiek izmantoti pārklājumi, kas ir antistatiski (atgrūž putekļus ) un noturīgi pret traipiem (lēcas ir mazāk uzņēmīgas pret netīrumiem un taukiem no pirkstiem).

Vēl viens ikdienā svarīgs lēcu pārklājums ir ar hidrofobām īpašībām, tas nodrošina lēcām lielākas ūdens atgrūšanas spējas un līdz ar to brilles mazāk aizsvīst.

Redzes komfortam pieejami klājumi, kas palīdz arī noteiktās ikdienas situācijās, piemēram, autovadītājiem noderīgs ir dzeltens lēcu klājums, kas absorbē daļu spožās gaismas no pretīmbraucošo auto lukturiem.

Tā pat daudzi autovadītāji un arī sportisti izvēlas lēcas ar polarizējošo klājumu, kas "noņem" atspīdumu no ceļa un ūdens virsmām. Šis klājums plaši pieejams saulesbrillēm.

Līdzīgi kā dzeltenais klājums autovadītājiem, cilvēkiem, kas daudz laika pavada pie viedierīču ekrāniem redzes komfortu var uzlabot un acu noguršanu mazināt zilo gaismu bloķējošais klājums.

Bez pārklājumiem, kas uzlabo komfortu ir arī redzi aizsargājoši klājumi, piemēram UV starojumu aizturošs klājums, kas mūsdienās tiek iestrādāts gandrīz visās briļļu lēcās.

Arī tonētās un fotohromās (hameleona) lēcas tiek iegūtas ar īpašiem lēcu klājumiem.

Lai visā plašajā piedāvājumā atrastu sev piemērotākās briļļu lēcas OptiO veikalos strādā īpaši apmācīti pārdošanas konsultanti - optikāri, kas ikvienam pircējam piemeklēs atbilstošākos produktus!