Optio

Briļļu lēcas tuvumam un tālumam

Monofokālās briļļu lēcas ir lēcas, kas paredzētas, lai koriģētu redzi vienā attālumā - tālumā vai tuvumā. Šīs lēcas ir visizplatītākais lēcu veids cilvēkiem, kas valkā brilles un ir vecumā līdz 40 gadiem.

Monofokālās lēcas ir perfekts risinājums tiem, kam:

  • brilles ir nepieciešamas tikai skaidrai redzei tālumā
  • vai tikai vadot automašīnu
  • vai nepieciešamas lasāmbrilles
  • vai nepieciešamas brilles darbam pie datora

Monofokālās lēcas ir lielisks risinājums labai un skaidrai redzei noteiktā attālumā.

Ar monofokālajām briļļu lēcām koriģē redzi cilvēkiem, kuri cieš no tuvredzības, tālredzības un ar vecumu saistītām tuvuma redzes problēmām.

Tuvredzība

Tuvredzība, kas pazīstama arī kā miopija, var attīstīties agrīnā vai vēlākā dzīves posmā. Tas ir izplatīts acu refraktīvais defekts, kas liek Jums piepūlēties, lai skaidri redzētu lietas tālumā. Miopijas gadījumā gaisma, kas iekļūst acī, fokusējas tīklenes priekšā, nevis uz tīklenes, kā rezultātā redze, skatoties tālumā, ir neskaidra. Monofokālās lēcas ir visizplatītākā un efektīvākā tuvredzības korekcijas metode. Šo lēcu lietošana nodrošina to, ka, gaismai nonākot acī, tā precīzi fokusējas uz tīklenes, palīdzot acīm skaidri redzēt tālumā. Atkarībā no tā, cik smaga ir tuvredzības pakāpe, Jums, iespējams, būs jāvalkā tikai brilles braucot ar auto vai staigājot uz ielas.

Tālredzība

Tālredzība ir pazīstama arī kā hipermetropija, ir vēl viens izplatīts acu refrakcijas stāvoklis. Tas bieži vien ir iedzimts un liek Jums piepūlēties, lai skaidri redzētu tuvumā esošos objektus. Ja acij ar tuvredzību gaismas stari krīt tīklenes priekšā, tad tālredzības gadījumā, gaismas stari krīt aiz tīklenes. Tas izraisa neskaidru redzi, aplūkojot tuvumā esošos objektus. Šo stāvokli var labot ar pozitīvām monofokālajām briļļu lēcām. Šīs pēc receptes izgatavotās lēcas novirza gaismas starus, lai tie kristu precīzi uz tīklenes, lai Jūs varētu skaidrāk redzēt tuvumā esošās lietas.

Ar vecumu saistīta tālredzība vai presbiopija

Ar vecumu saistītā tālredzība ir pazīstama arī kā presbiopija. Kļūstot vecākam, acs lēcas elastība var samazināties, samazinot acs akomodācijas spējas un radot grūtības ar lasīšanu tuvumā. Šādu vienkāršu presbiopiju var koriģēt ar monofokālajām briļļu lēcām. Tomēr bieži presbiopijas gadījumā būs nepieciešama ne tikai korekcija, lai skaidri redzētu tuvumā, bet arī tālumā. Šādā gadījumā iesakām iegādāties progresīvās briļlu lēcas.