Optio

Kontaktlēcu kopšanas šķīdumi

  • Atlasīt 

Kontaktlēcas tiek liktas tieši uz acs virsmas, tādēļ tām vienmēr jābūt mitrām, tīrām un sterilām. Tādēļ kontaktlēcu lietošana nav iedomājama bez kontaktlēcu kopšanas līdzekļiem.

Plānveida nomaiņas (divu nedēļu vai mēneša) kontaktlēcām nepieciešams kopšanas līdzeklis, lai tās notīrītu, dezinficētu un atdalītu nosēdumus. Mūsdienās pieejami dažādi kontaktlēcu kopšanas līdzekļi, bet svarīgi atcerēties, ka tiem ir arī dažādas īpašības. Kad speciālists izraksta kontaktlēcas, tas rekomendē arī konkrētu kontaktlēcu kopšanas līdzekli, pamatojoties uz to, kādas ir acu virsmas īpašības. Patvaļīga kopšanas līdzekļa maiņa vai pat dažādu kopšanas līdzekļu lietošana uz viena kontaktlēcu pāra nav vēlama, jo var izraisīt alerģijas vai bojāt kontaktlēcas vai acs virsmu.

Vispopulārākie ir multifunkcionālie kontaktlēcu kopšanas līdzekļi – piemēroti gan kontaktlēcu ātrai noskalošanai, gan mehāniskai attīrīšanai un dezinfekcijai. Multifunkcionālie jeb “viss vienā” kopšanas līdzekļi ir ērti lietojami, bet tiem nepieciešama mehāniskā attīrīšana – katru vakaru pēc izņemšanas no acīm kontaktlēcas jāieliek plaukstā un uzmanīgi jānoberzē tauku nosēdumi. Visi multifunkcionālie kontaktlēcu kopšanas līdzekļi satur konservantus un atšķiras pēc sava ķīmiskā sastāva: daži piemēroti jutīgām acīm, citi satur īpašus mitrinātājus u.tml.

Latvijas tirgū pieejami arī bezkonservantu šķīdumi. Ērti un droši lietošanai ir OxipolTM sistēmas kopšanas līdzekļi, kas nesatur konservantus, tādēļ īpaši piemēroti alerģiskiem cilvēkiem, bet kuru lietošanas instrukcija ir tāda pati, kā multifunkcionālajiem kopšanas līdzekļiem. Arī, lietojot OxipolTM sistēmas šķīdumus, kontaktlēcas ir jāatīra.

Visstiprāko dezinfekciju nodrošina ūdeņraža peroksīda sistēmas kopšanas līdzekļi. Tie ir arī visveselīgākie acīm, jo pēc tam, kad kontaktlēcas dezinficētas, peroksīds sadalās ūdenī un skābeklī, kas ir pilnīgi nekaitīgs acs virsmai. Tomēr peroksīda sistēmas līdzekļi ir jāmāk lietot: strikti jāievēro visi lietošanas noteikumi un speciālistu norādījumi, lai netraumētu savas acis. Par spīti stingrajiem lietošanas noteikumiem, šie šķīdumi ir vispiemērotākie jaunās paaudzes elpojošo silikona hidrogēla kontaktlēcu kopšanai.

Vienas dienas jeb vienreizējās lietošanas kontaktlēcas nav paredzēts tīrīt, ražotāji arī brīdina, ka to saskaršanās ar kontaktlēcu kopšanas līdzekļiem ir nevēlama, bet visām, arī šī veida kontaktlēcām, ir svarīga mitrināšana. Acu un lēcu mitrināšanai paredzēti īpaši pilieni jeb “mākslīgās asaras”.

Tava tuvākā ģimenes optika

Vienmēr pa ceļam un vienmēr izdevīgi piedāvājumi

100% uzticami

Zīmola preces tikai no ražotājiem

Ātra piegāde

Plaša noliktava, ātra pasūtījumu izsūtīšana

Atgriez 30 dienās

Ja gadās pārdomāt – atgriez pirkumu

Klientu atbalsts

Kad nepieciešams, esam zvana vai epasta attālumā

Redzes pārbaude

Kvalificēti speciālisti, 25 vietās visā Latvijā

Atlasīt preces

Zīmols
Skaits iepakojumā