Optio

Briļļu lēcas

Joprojām vispopulārākais redzes korekcijas līdzeklis ir brilles, kuru izgatavošana nav iedomājama bez atbilstošām briļļu lēcām. Apmeklējot optikas veikalu, briļļu lēcu izvēli ietekmē briļļu recepte un tas, kādam nolūkam brilles nepieciešamas. Lai jaunās brilles kalpotu pēc iespējas labāk, mūsu speciālisti palīdzēs atrast piemērotākās briļļu lēcas ikvienam!

Šobrīd optikas veikalos briļļu lēcas visbiežāk tiek izgatavotas no polimēra, nevis stikla, kā tas bija agrāk. Šīs lēcas savu popularitāti ieguvušas praktisku iemeslu dēļ - tās var pielāgot dažādiem optiskajiem stiprumiem, ir vieglākas, kā arī izturīgākas pret triecieniem, ļaujot brillēm kalpot ilgāk. Uzsākot izmantot polimēra lēcas, palielinājās arī briļļu ietvara izvēle, jo šī materiāla briļļu lēcas ir vieglāk pielāgot dažāda materiāla un stila ietvariem. Tāpat tehnoloģiju attīstība sniedz iespēju briļļu lēcas radīt plānākas, vieglākas un vizuāli pievilcīgākas!

Ja kādreiz cilvēkiem, kam nepieciešams lielāks briļļu lēcu stiprums, tās bija izteikti biezas, šobrīd iespējams izvēlēties plāninātas briļļu lēcas, kas ļauj paslēpt lēcu biezumu un ir izturīgākas nekā vienkāršas polimēra briļļu lēcas.

Plašajā briļļu lēcu sortimentā pieejamas dažādas lēcas, kas palīdzēs justies komfortabli kā mācoties un strādājot, tā veicot ikdienas darbus iekštelpās un ārā:

  • Monofokālās briļļu lēcas, zināmas arī kā klasiskās lēcas ir piemērotas gadījumos, kad nepieciešams lietot brilles, lai skatītos vienā konkrētā attālumā. Piemēram, ja ir nepieciešamas brilles lasīšanai vai brilles, lai uzlabotu redzi tālumā.
  • Progresīvās briļļu lēcas ir radītas cilvēkiem, kam nepieciešama redzes korekcija gan tuvumā, gan tālumā. Šajā gadījumā lēcu augšdaļā ir stiprums, kas paredzēts lai skatītos tālumā, bet apakšdaļā tāds, kas domāts lasīšanai vai citiem darbiem tuvumā. Lai gan lēcās iestrādāti divi optiskie stiprumu, vizuāli to pāreja nav redzama.

Lai nodrošinātu papildu komfortu, lietojot brilles, lēcām iespējams pielāgot virkni pārklājumu, kas nodrošina labāku lēcu kvalitāti un uzlabo acu komfortu:

  • Dzidrinātais lēcu pārklājums mūsu optikās jau ir standarts. Tas samazina briļļu lēcu atspīdumu un uzlabo kontrastu. Īpaši piemērots polimēra lēcām, jo tām ir lielāka atspīduma intensitāte, kā arī cilvēkiem, kam ikdienā nākas pavadīt laiku vadot automašīnu.
  • Cietinātais pārklājums aizsargā brilles pret saskrāpēšanos un nodrošina labāku redzamību.
  • Lēcas ar zilās gaismas filtru var palīdzēt acu komfortam skolēniem un pieaugušajiem, kam ikdienā daudz nākas pavadīt laiku pie viedierīcēm (datora, planšetes, TV, telefona). Šis briļļu lēcu pārklājums samazina ekrāna radīto spožās gaismas intensitāti, kas sniedz patīkamu un mierīgu sajūtu acīm.
  • Tonētas lēcas ir lielisks risinājums, lai savā īpašumā iegūtu saulesbrilles ar optiskajām lēcām. Dažādas intensitātes toņi saulainajās dienās 100% pasargās acis no UV starojuma, ļaujot patīkami pavadīt laiku ārā.
  • Fotohromās jeb hameleona tipa lēcas ir saulesbriļļu alternatīva cilvēkiem, kam brilles nepieciešams lietot ik dienas. Šīs briļļu lēcas reaģē uz ultravioletā starojuma daudzumu. Atrodoties telpās tās ir kā klasiskas lēcas, taču saulainā dienā atrodoties ārā tās ietonēsies tumšākas, pilnvērtīgi pasargājot acis no kaitīgā saules UV starojuma.

Izvēloties briļļu lēcas, labāko risinājumu optikas veikalos palīdzēs atrast mūsu speciālisti, kas atlases procesā ņems vērā lēcu biezumu un svaru, skaidrā redzes lauka plašumu, ultravioleto UV staru aizsardzību, redzes komfortu un lietošanas ērtumu.