Optio

Sīkdatnes

Šīs Sīkdatņu Politikas mērķis ir sniegt Jums informāciju par to, kā mēs pārvaldām sīkdatnes tīmekļa vietnē optio.lv, kā arī sniegt Jums informāciju par to, kā Jūs varat pārvaldīt savas izvēles saistībā ar šīm sīkdatnēm.

Kas ir sīkdatnes?

Sīkdatnes ir sīkas teksta datnes, kuras tīmekļa pārlūkprogramma (piemēram, Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari u.c.) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni, saglabā lietotāja galiekārtā (datorā, mobilajā tālrunī, planšetē), lai identificētu pārlūkprogrammu vai pārlūkprogrammā saglabātu informāciju vai iestatījumus. Tādējādi ar sīkdatņu palīdzību tīmekļa vietne iegūst spēju saglabāt lietotāja individuālos iestatījumus, atpazīt viņu un atbilstoši reaģēt. Sīkdatņu izmantošanu var atspējot vai ierobežot, taču bez sīkdatnēm nebūs iespējams pilnvērtīgi izmantot visas vietnes funkcijas.

Sīkdatnes nav vīrusi. Sīkdatņu izmantošana pilnīgi droša.

Kādas sīkdatnes un kādiem mērķiem tiek izmantotas?

Tiek izmantotas vairāku veidu sīkdatnes (pastāvīgās un sesijas).
Atkarībā no veicamajām funkcijām, izmantošanas mērķa un Jūsu sniegtās piekrišanas izmantojam nepieciešamās sīkdatnes, funkcionālās sīkdatnes, statistikas sīkdatnes un mārketing sīkdatnes.

Nepieciešamās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes nepieciešamas, lai Jūs varētu apmeklēt un pārlūkot tīmekļa vietnes saturu un izmantot tās piedāvātās iespējas. Šīs sīkdatnes identificē Jūsu iekārtu, bet neizpauž Jūsu identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju. Bez šīm sīkdatnēm tīmekļa vietne nevarēs pilnvērtīgi darboties, piemēram, sniegt nepieciešamo informāciju vai nodrošināt pieprasītos pakalpojumus.

Šīs sīkdatnes tiek glabātas Jūsu iekārtā līdz brīdim, kad sīkdatne izpildījusi savu funkciju, bet ne ilgāk kā divus gadus.

Šīs noteikti nepieciešamās sīkdatnes izvietojas automātiski.

Funkcionālās sīkdatnes

Šīs sīkdatnes tiek izmantotas, lai uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti, to padarītu ērtu un Jūsu lietošanai efektīvu. Funkcionālās sīkdatnes var tikt izmantotas, lai saglabātu Jūsu izvēlēto tīmekļa vietnes valodu, palīdzētu automātiski iegaumēt Jūsu reģistrācijas datus, saglabātu Jūsu izvēlēto preču grozu un veiktu citas līdzīgas tīmekļa vietnes atbalsta funkcijas.

Statistikas sīkdatnes.

Statistika sīkdatnes apkopo informāciju, kā tiek lietota tīmekļa vietne, konstatē biežāk apmeklētās sadaļas, ieskaitot saturu, kuru Jūs izvēlieties, pārlūkojot vietni. Informācija tiek lietota analīzes nolūkos apkopotā veidā, lai noskaidrotu, kas interesē vietnes lietotājus, un varētu uzlabot vietnes funkcionalitāti, padarīt to ērtāk lietojamu.

Statistikas sīkdatnes identificē tikai Jūsu iekārtu, bet neizpauž Jūsu identitāti. Atsevišķos gadījumos dažas analītiskās sīkdatnes mūsu vietā saskaņā ar mūsu norādījumiem un tikai atbilstoši norādītajiem mērķiem pārvalda trešās personas, piemēram, Google Inc. izveidotās “Google Analytics” sīkdatnes, kuru mērķis ir tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošana un satura pielāgošana lietotāju vajadzībām.

Šīs sīkdatnes tiek glabātas Jūsu iekārtā ne ilgāk kā divus gadus.

Mārketinga sīkdatnes

Mēs apstrādājam šīs sīkdatnes, ja Jūs esat devis tam piekrišanu. Šīs sīkdatnes var tikt izmantotas, lai individualizētu Jūsu pārlūkošanas pieredzi un Jums rādāmo saturu, kā arī rādītu piedāvājumus, kas būtu aktuāli tieši Jums. Mārketinga sīkdatnes ļauj analizēt pārlūkošanas vēsture, un šie dati var tikt izmantoti, lai sagatavotu Jums adresētu, personalizētu piedāvājumu.
Jūsu pārlūkošanas dati, pēc kuriem nevar noteikt personību, var tikt nodoti reklāmas pakalpojumu partneriem, piemēram, Google Inc. pakalpojumam “Google Ads”, lai rādītu jums atbilstošu reklāmas piedāvājumu.

Kā Jūs variet pārvaldīt savas sīkdatnes?

Apmeklējot mūsu vietni, tika attēlots paziņojums ar informāciju par to, ka tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes.
Sākot lietot mūsu tīmekļa vietni, Jūs apstipriniet piekrišanu nepieciešamo sīkdatņu lietošanai.
Jūs variet iebilst un izdzēst tās - ikvienas tīmekļa pārlūkprogrammas drošības iestatījumos iespējama sīkdatņu ierobežošana un dzēšana. Tomēr ņemiet vērā, ka izvēlēties izdzēst nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. 

Citām sīkdatnēm ir nepieciešama Jūsu iepriekšēja piekrišana.

Kontakti

Gadījumā, ja Jums ir jautājumi par sīkdatņu politiku, Jūs variet ar mums sazināties:

  • Pa epastu: gdpr@ocvision.eu
  • Pa pastu:  SIA "OC VISION", Elijas iela 17, Rīga, LV-1050, Latvija