Optio

Rūpes par savām acīm

Lielākā daļa no mums apzinās regulāras fiziskās aktivitātes un sabalansēta uztura priekšrocības. Taču acu veselība ir bieži aizmirsts mūsu labklājības aspekts, tāpēc ir svarīgi zināt, kā rūpēties un aizsargāt acis.

Acu drošība

Sākot ar tīrīšanas līdzekļiem un datoru ekrāniem līdz putekļiem un gaisa piesārņojumam, mūsdienu dzīve ietekmē Jūsu acis, kas var izraisīt nogurumu, sāpes vai pat bojājumus. Šo ikdienas risku apzināšanās ir svarīgs solis acu veselības uzlabošanā.

Dari Pats un darba vide

Ja esat "dari pats" fans vai pavadāt laiku darbnīcā, acu aizsardzība ir svarīgs drošības apsvērums. Svešķermeņi var ļoti viegli bojāt acs mīkstos audus, kas var izraisīt ilgstošas acu veselības problēmas. Ja strādājat bīstamā vidē, pārliecinieties, vai Jūsu darba devējs nodrošina atbilstošu acu aizsardzību.

Digitālie ekrāni

Mēs pavadām vidēji astoņas stundas dienā, skatoties uz ekrāniem, un ilgstoša ekrānu lietošana bieži izraisa acu nogurumu. Lai novērstu acu nogurumu ekrānu lietošanas laikā, ievērojiet 20-20 likumu. Vienkārši pārliecinieties, ka ik pēc 20 minūtēm 20 sekundes skatāties uz kādu objektu vismaz 6 metru attālumā. Iesakām izmantot pret atstarojošu (pret atspīduma) pārklājumu briļļu lēcās.