Optio

Kā ievietot kontaktlēcas?

Runājot par kontaktlēcu lietošanu, ir svarīgi zināt, kā tās ielikt, izņemt un tīrīt. Aprunājieties ar mūsu redzes speciālistiem optikā un saņemiet padomus par kontaktlēcu ielikšanu un izņemšanu, un citiem jautājumiem, arī tad, ja esat pieredzējis kontaktlēcu lietotājs. Skatieties tālāk sniegtajos mūsu padomos vai sazinieties ar kādu speciālistu. Atrast sev tuvāko Optio

Kā ievietot kontaktlēcas?

Neatkarīgi no tā, vai kontaktlēcas esat tikko uzsākuši valkāt vai izmantojat tās jau kādu laiku, ir vērtīgi papildināt zināšanas, kā tās ievietot acīs. Ievērojot mūsu redzes speciālistu (ieteikto), Jūs varēsiet viegli, droši un ērti ievietot kontaktlēcas acīs.

Pirms kontaktlēcu ievietošanas:

  • Pirms kontaktlēcu ievietošanas nomazgājiet rokas ar ziepēm. Rūpīgi nosusiniet tās dvielī, kas neatstāj pūkas uz rokām, pirms sākat rīkoties ar kontaktlēcām.
  • Lietojot mīkstās kontaktlēcas, pārbaudiet, vai tās nav izvērstas uz āru. Uzlieciet kontaktlēcu uz rādītājpirksta gala. Lēcai uz pirksta jāizskatās kā bļodiņai. Ja lēca ir izliekusies otrādi, tā izskatīsies pēc apakštasītes, šādi ielikta lēca radīs diskomfortu acī. 

Kā ievietot dienas kontaktlēcas un citas mīkstās kontaktlēcas:

  • Sākot ar labo aci, novietojiet kontaktlēcu uz labā rādītājpirksta gala. Pārbaudiet, vai tā nav otrādi, kontaktlēcai vajadzētu izskatīties bļodas formā ar malām uz augšu. Jums nevajadzētu redzēt plīsumus vai skrāpējumus uz kontaktlēcas. Nosusiniet pirkstus, lai palīdzētu jums labāk satvert plakstiņus.
  • Nedaudz nolaidiet zodu. Izmantojiet labo vidējo pirkstu, lai pavilktu apakšējo plakstiņu uz leju, turot pirkstu pēc iespējas tuvāk skropstu līnijai.
  • Izmantojiet kreisās rokas rādītājpirkstu, lai paceltu augšējo plakstiņu, novietojiet pirkstu pēc iespējas tuvāk skropstām.
  • Turiet abas acis atvērtas un skatieties taisni uz priekšu spogulī. Lēnām tuviniet pirkstu ar lēcu pret acs balto daļu. Uzlieciet kontaktlēcu uz acs, pēc tam paskatieties uz leju. 
  • Atkārtojiet ar otru kontaktlēcu.

Pieteikties redzes pārbaudei