Optio

Briļļu izmēra noteikšana

Briļļu izmēra noteikšana attālināti

Kā noteikt briļļu un saulesbriļļu izmēru, lai jau no pirmās reizes saņemtu to, kas tev der vislabāk?

Metode #1 paskaties uz esošajām brillēm

Vienkāršākais un ātrākais veids, kā tu vari noteikt jebkuru briļļu izmēru, ir paņemt jau esošas brilles vai saulesbrilles. Vairumam modeļu izmēri ir norādīti uz kājiņas, un tev tikai jāprot tos nolasīt, lai jaunās brilles būtu komfortablas no pirmās reizes.

Kas tev jādara:

 • paņem esošās brilles vai saulesbrilles,
 • sameklē trīs skaitļus, kas uzdrukāti briļļu /saulesbriļļu kājiņas iekšpusē.

Tiem jāizskatās līdzīgi šiem, piemēram: 52□19  140

Lasot no kreisās uz labo pusi šie skaitļi izstāsta par briļļu / saulesbriļļu izmēru. Tieši tas, kas nepieciešams.

Tātad šie izmēri, piemērā ir:

 • Lēcas platums - 52,
 • Deguna pārneses platums - 19,
 • Kājiņas garums - 140

Ar lielu varbūtību varam apgalvot, ka izvēloties tā paša modeļa zīmola brilles vai saulesbrilles un atlasot tāda pat izmēra parametrus, izvēlētās brilles vai saulesbrilles būs tik pat ērtas kā tās, kuras lieto jau tagad. Atceries: šis noteikti nav 100% precīzs mērījums, bet ērts un vienkāršs gan. Zinot šo veidu, tu vari mājaslapā ātri atrast, un piemērīt to, kas tev varētu derēt vislabāk.

Ilustrēsim, kā to saprast skatoties uz brillēm/ saulesbrillēm. Ko katrs šis izmērs parāda un kā to iztulkot.

Lēcas platums
Parāda kāds ir vienas lēcas platums visplatākajā vietā. Parasti tas ir starp 40 mm un 60 mm. Dažāda izmēra ietvariem un saulesbrillēm būs dažādi izmēri. Saproti, ka jo lielākas brilles pēc izmēra, jo lielāks būs šis platums. Ir arī atsevišķi modeļi, īpaši sporta saulesbrillēm, kur ir tikai 1 izmērs un tas norāda visu kopējo izmēru, jo lēca ir vienlaidus izgatavota.
Deguna pārneses platums
Tas ir attālums starp abām lēcām. Šī ir vieta, kur briļļu/ saulesbriļļu ietvars saskaras ar degunu. Šeit parasti izmēri ir starp 14 mm un 24 mm.
Kājiņas garums
Tas ir kājiņas garums no skrūves līdz pat kājiņas galam, ieskaitot izliekumu, kas atrodas uz auss. Šie mērījumi brillēm ir ļoti līdzīgi. Kājiņas garums parasti ir starp 120 mm un 150 mm, kā bērniem tā pieaugušajiem. Lielajam vairumam briļļu un saulesbriļļu modeļiem tiek izmantoti 135 mm vai 140 mm, vai 145 mm.
Lēcas augstums
Šis izmērs netiek nekur minēts uz brillēm/ saulesbrillēm. Bet šis ir svarīgs izmērs, kad brilles vēlas izgatavot ar bifokālajām vai progresīvajām lēcām.

Izmēra konvertēšana no skaitļiem uz vārdiem

Ja tu zini pašreizējo briļļu vai saulesbriļļu izmērus skaitļos, tad vari viegli noskaidrot izmēru vārdos. Lai to izdarītu, vienkārši saskaiti lēcas platumu + deguna pārneses platumu. Piemēram, ja izmēri skaitļos ir 52□19 140 , tad saskaitot lēcas platumu 52 mm un tilta platumu 19 mm iegūsim, summu = 71 mm.

Lai noteiktu izmēru, ir izveidota speciāla tabulu, kas ļauj saprast kāds ir izmērs un ļautu salīdzināt tos savā starpā. Tātad, mūsu piemērā 72 mm atbilst vidējam (L) izmēram.

Briļļu izmēru klasifikācija
<66 XS
66-68 S
69-71 M
72-74 L
> 74 XL

ℹ️ Mēs cenšamies visām brillēm mājaslapā norādīt izmērus gan ar vārdiem (S, M utt.), gan skaitļiem, lai tu varētu tos salīdzināt ar iepriekšējiem brillēm. Ņem vērā, ka pat tad, ja lēcas vai deguna pārneses platuma izmēri iepriekšējām un jaunajām brillēm vai saulesbrillēm atšķirsies par 1 mm, tās joprojām labi derēs.

Metode #2: Nosaki briļļu vai saulesbriļļu izmēru, izmantojot norēķinu karti

Tagad ar maksājuma karti vari ne tikai samaksāt bet arī izmērīt sev nepieciešamo briļļu vai saulesbriļļu izmēru. Tavai zināšanai, standarta debetkartes un kredītkartes augstums ir aptuveni tāds pats kā vidējā izmēra briļļu lēcas platums! Seko šiem soļiem un iemācies, kā noteikt briļļu un saulesbriļļu izmēru ar maksājumu karti.

Kas tev jādara:

 • Paņem jebkuru standarta maksājuma karti, der visu banku izdotās, arī dažādas lojalitātes kartes ir tāda paša izmēra, tās arī der.
 • Sagatavo telefona priekšējo kameru
 • Nostājies pie spoguļa ar skatu pret spoguli
 • Pieliec maksājumu karti pie sejas tā, ka kartes garākā mala iet degunam tieši pa vidu.
 • Ērtībai nofotografē kā tas izskatās, lai vari izpētīt kāds izmērs sanāks.

Atkarīgi no tā, kur maksājuma kartes otra mala beidzas attiecībā pret tavu aci, tu vari noteikt sev nepieciešamo izmēru. Un šeit mēs runāsim tikai par izmēriem, kas ir XS, S, M, L, XL XXL, jo šis mērījums nav precīzs mm. 

Apskati savu foto un rēķini:

 • Ja maksājuma kartes mala ir daudz tālāk par acs ārējo malu, tad tev piemērots būs XS izmērs
 • Ja maksājuma kartes mala ir mazliet tālāk par acs ārējo malu, tad tev piemērots būs izmērs
 • Ja maksājuma kartes mala ir pie acs ārējās malas, tad tev piemērots būs M izmērs
 • Ja maksājuma kartes mala ir starp acs ārējo malu un zīlītes ārējo malu, tad tev piemērots būs L izmērs
 • Ja maksājuma kartes mala ir ap acs zīlītes vidu, tad tev piemērots būs XL izmērs
 • Ja maksājuma kartes mala ir būs vēl tuvāk degunam kā iepriekš minētajos gadījumis, tad tev piemērots būs XXL izmērs.

Kā redzi šie izmēri ir aptuveni, bet kā jau minējām, ja arī atšķirība ir par 1 mm, tad tas praktiski neietekmēs briļļu un saulesbriļļu nēsāšanas ērtību. 

Apskatīt saulesbrilles Apskatīt brilles