Saulesbrilles

Saulesbrilles ir vērtīgs aksesuārs ar medicīnisku nozīmi. To pamatfunkcija ir aizsargāt acis pret kaitīgo ultravioleto starojumu: gluži kā sauļošanās aizsargkrēms sarga ādu no apdegšanas, tā saulesbrilles aizsargā mūsu acis. Labas saulesbrilles nodrošina optimālu redzes komfortu, samazina apžilbšanu un pat uzlabo redzamību. Mūsdienās saulesbrilles ir kļuvušas arī par modes aksesuāru. To dizainā atspoguļojas jaunākās modes tendences - tiek izmantoti dekoratīvi elementi, sezonas aktuālās krāsas un formas. Tomēr ir svarīgi šo aksesuāru arī pareizi piemeklēt, lai tas būtu gan ērts, gan funkcionāls, gan palīdzētu saskatīt pasauli skaidri.

 

Lasīt tālāk...

Saulesbrilles ir ne tikai aksesuārs, kas papildina vizuālo tēlu, bet nozīmīgs arī no redzes veselības perspektīvas. To pamata funkcija ir aizsargāt acis pret kaitīgo saules ultravioleto starojumu. Gluži tāpat kā sauļošanās aizsargkrēms sargā ādu no apdegšanas, tā saulesbrilles aizsargā mūsu acis un ādu ap acīm, tostarp arī novēršot priekšlaicīgu novecošanos. Atbilstošas saulesbrilles nodrošina redzes komfortu, samazina apžilbšanu un pat uzlabo redzamību. Lai gan visbiežāk par saulesbrillēm atceramies saulainās vasaras dienās, tās ir nepieciešams lietot arī dienās, kad tiešos saules starus sedz mākoņu kārta, atrodoties pie ūdeņiem, kā arī ziemā, kad zemi klāj sniega sega, un saules stari atstarojās.

Saulesbrilles mūsdienās ir populārs modes aksesuārs. Tirgus sortimentā pieejama neizmērojami liela dažādība kā lēcu un ietvaru krāsās, tā arī to formās. Pateicoties straujajai tehnoloģiju attīstībai, saulesbrilles ir iespējams piemeklēt ikviena individuālajām vajadzībām – aktīvai atpūtai dabā vai pie ūdens, tādas, kas īpaši pielāgotas autovadītājiem, tāpat tās iespējams izgatavot tiem, kam papildu nepieciešama redzes korekcija. Tomēr, neraugoties uz to, kādas saulesbrilles iegādājamies, noteikti ir nepieciešams pārliecināties, ka tās nodrošina 100% aizsardzību pret saules kaitīgo UV starojumu, pretējā gadījumā tās nespēs pasargāt mūsu acis no saules kaitīgajiem stariem. 

Lai nodrošinātu komfortu dažādās dzīves situācijās un sniegtu papildu aizsardzību acīm, optikas veikalos pieejamas saulesbrilles ar polarizētajām lēcām. Tās noņem un samazina atstarotās gaismas daudzumu no dažādām virsmām, piemēram, ūdens virsmas, sniega, slapja asfalta, kā arī automašīnas priekšējā stikla. Polarizētas saulesbrilles uzlabo redzamību un kontrastu, sniedzot lielāku drošību un acu komfortu. Šādas saulesbrilles ir ļoti noderīgas autovadītājiem un cilvēkiem, kas daudz laika pavada pie ūdens vai nodarbojas ar ziemas sporta veidiem, kur jūtams lielāks apžilbšanas risks. 

Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām piemērotas un ērtas saulesbrilles ir iespējams atrast cilvēkiem, kuriem nepieciešama redzes korekcija. Lai nodrošinātu aizsardzību pret saules kaitīgajiem UVA un UVB stariem iespējams lietot brilles, kurās iestrādātas fotohromās lēcas jeb lēcas, kas pielāgojas gaismas intensitātei, kā arī kvalitatīvs risinājums var būt optiskās saulesbrilles. Gadījumā, ja brilles nepieciešams lietot nepārtraukti – gan iekštelpās, gan ārā - komfortabli palīdzēs justies brilles ar fotohromām lēcām (sarunvalodā: “hameloniem”). Šīs lēcas pielāgojas apgaismojuma intensitātei – telpās šīs lēcas ir dzidras un caurspīdīgas, savukārt dodoties ārā tās ietonējas tumšākas, tādējādi veicot saulesbrillēm līdzīgu funkciju. Arī šīm brillēm iespējams izvēlēties dažādus lēcu toņus – brūnā, zaļā vai pelēkā krāsā, pielāgojot tās individuālajam stilam un redzes komforta sajūtai. 

Gadījumos, kad nākas saskarties ar redzes problēmām, bet ir vēlme lietot saulesbrilles, iespējams izgatavot redzes parametriem atbilstošas optikās saulesbrilles. Tās nodrošinās aizsardzību pret saules stariem, tāpat tām ir iespējams iestrādāt arī tonējumu pret apžilbšanu vai polarizāciju. Šīm brillēm pieejams plašs tonējumu klāsts visdažādākajās krāsās. Lai gan optisko saulesbriļļu izgatavošana nav sarežģīta, pirms tam ir nepieciešams doties uz optikas veikalu, lai pārbaudītu redzi un saulesbrilles tiktu izgatavotas atbilstoši klienta redzei. Tāpat optikās ir iespēja izvēlēties lēcu toņa tumšuma pakāpi jeb intensitāti, kā arī atrast piemērotāko rāmi, kas saskan ar izvēlēto lēcu toni. Neatkarīgi no tā, kādas saulesbrilles plānots iegādāties, optikās optometrists vai konsultants spēs palīdzēt atrast piemērotākās saulesbrilles klienta vēlmēm un vajadzībām. 

Gluži tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem ir nepieciešams lietot saulesbrilles, jo bērnu acis uz saules gaismu ir vēl jūtīgākas, kā rezultātā UV starojums lielākā daudzumā nokļūst acīs. Pētījumu dati liecina, ka bērni līdz 18 gadu vecumam saņem pusi no UV starojuma, kuru cilvēks saņem dzīves laikā. Tāpēc arī šajā vecumā būtiska loma ir piemērotu saulesbriļļu izvēlei. Lai nodrošinātu drošu briļļu lietošanu pirmsskolas vecuma bērniem, brilles iespējams izgatavot ar gumijas ietvariem, kas ērti pieguļ galvai, nespiež un būs izturīgas. Tāpat jāņem vērā, ka bērnu saulesbrillēm lēcas ieteicams izvēlēties no polikarbotāna, kas sniedz lielāku garantiju, ka tās nesaplīsīs un nesavainos bērna acis. 

Jāņem vērā, ka nekvalitatīvu saulesbriļļu lietošana, kas nesniedz pilnīgu aizsardzību pret saules kaitīgajiem UVA un UVB stariem nodara lielāku kaitējumu, nekā to nelietošana vispār. Gadījumos, kad saulesbrilles tiek lietotas reti vai tās ir nekvalitatīvas, pastāv lielāks risks iegūt nopietnas acu slimības, piemēram, kataraktu, vecuma makulas deģenerāciju un citas redzes saslimšanas. Tāpēc, iegādājoties brilles “OptiO”, optiku veikalos, variet būt droši par to, ka tām ir nodrošināta 100% aizsardzība pret UV stariem. Kā arī, gadījumā, ja rodas šaubas par saulesbriļļu kvalitāti, optikās iespējams veikt briļļu lēcu pārbaudi, lai pārliecinātos, ka tās ir drošas lietošanai, tādējādi sasniedzot maksimālu redzes komfortu! 

Aizvērt...