Optio

Veselīgs uzturs veselām acīm

Ikviens zina, ka veselīgs, sabalansēts uzturs ir labs Jūsu ķermenim, tikpat vērtīgs tas ir arī Jūsu acīm.

  • Antioksidanti

Ēdiens, kas ir bagāts ar augļiem un dārzeņiem, palīdzēt uzturēt acu veselību labā stāvoklī. Piemēram, lapu kāposti, brokoļi, spināti, sarkanie pipari un puravi, visi satur antioksidantus, tostarp luteīnu un zeaksantīnu, kas var palīdzēt aizsargāt acis no ar vecumu saistītas makulas deģenerācijas.

  • Omega-3

Omega-3 var ievērojami samazināt ar vecumu saistītas makulas deģenerācijas risku par 40%. Tas var arī palīdzēt novērst acu sausumu – stāvokli, kad acīs neizdalās pietiekami daudz asaru vai asaras iztvaiko pārāk ātri. Ja jums ir sausa acs, iekļaujiet savā uzturā daudz trekno zivju, lai nodrošinātu bagātīgu Omega-3 daudzumu.

  • Ūdens

Aci aizsargā asaras, aizskalojot mirušās šūnas un putekļus katru reizi, kad mēs mirkšķinām. Lai saglabātu veselīgu šķidruma līdzsvaru acī, ir svarīgi lai ķermenis nav dehidrēts. Dzerot daudz ūdens, var novērst gan ķermeņa, gan acu dehidratāciju. Centieties ierobežot arī izdzertā alkohola daudzumu, jo tas izraisa glutationa līmeņa pazemināšanos, kas ir antioksidants, kas palīdz aizsargāt pret acu slimībām.