Š.G. 1. pusgadā sociālās programmas ietvaros bezmaksas brilles saņēmuši 2604 bērni.

Š.G. 1. pusgadā sociālās programmas ietvaros bezmaksas brilles saņēmuši 2604 bērni.

OptiO optika dāvina brilles bērniem un jauniešiem

OptiO statistikas dati liecina, ka Latvijā līdz pat 25% bērnu tiek konstatētas redzes problēmas, turklāt pieprasījums pēc redzes korekcijas līdzekļa – brillēm, bērnu vidū ik gadu pieaug. Lai pievērstu vecāku uzmanību bērnu redzes problemātikai, OptiO 2019. gadā jau ceturto reizi, līdz pat gada beigām, realizē sociālās atbildības programmu, nodrošinot iespēju bērniem līdz 18 gadu vecumam, saņemt brilles 50 eiro vērtībā bez maksas: briļļu ietvaru summā līdz 25 eiro, divas briļļu lēcas 25 eiro vērtībā, kā arī bezmaksas briļļu izgatavošanu.

Paralēli, no 2019. gada 1. septembra līdz 30. novembrim, tiek realizēta arī programma pedagogiem, kuras ietvaros pie brillēm - 50 eiro vērtībā bez maksas, iespējams tikt visiem pedagogiem, tajā skaitā bērnudārzu audzinātājiem un  augstskolu pasniedzējiem.

Māra Kaparkalēja, OptiO galvenā optometriste: “Diemžēl, tikai neliela daļa vecāku ņem vērā to, ka redzes pārbaudes bērniem būtu jāveic regulāri - sasniedzot viena, trīs un sešu gadu vecumu. Ja redzes problēmas netiek pamanītas un novērstas laikus, tās traucē bērna turpmākajai attīstībai un rada grūtības dzīvē, vispirms – jau skolā. Turklāt, tieši skolas laikā bērnu acis tiek intensīvi noslogotas, un laicīga redzes defektu konstatācija un novēršana ir galvenais priekšnosacījums, lai nākotnē nerastos vēl lielākas problēmas. Tieši tā iemesla dēļ mēs aicinām vecākus pārbaudīt bērnu redzi regulāri, arī tad, ja pašiem šķiet, ka nekādu problēmu nav. Redzes pārbaude bērniem ir pieprasīts pakalpojums, tādēļ daudzās ārstniecības iestādēs, lai tiktu pie pakalpojuma, var nākties gaidīt garā rindā. Tāpēc informējam, ka pieaugušie un skolēni redzes pārbaudi var veikt kādā no OptiO optikas veikaliem, kuros strādā augsti kvalificēti optometristi un oftalmologi.”

2019. gada pirmajā pusgadā OptiO tīkla sociālās atbildības programmā bērniem piedalījās 2604 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Šogad, sešu mēnešu laikā, programmas ietvaros OptiO nodrošinājis brilles 130 200 eiro vērtībā. Vairāk nekā puse no brillēm sociālās programmas ietvaros tika izsniegtas Rīgas teritorijā – 1672 bērniem, savukārt Zemgalē sociālajā programmā piedalījās 336, Kurzemē – 290, bet Vidzemē – 306 bērni.

Vairāk informācijas par sociālās atbildības programmām var saņemt OptiO veikalos visā Latvijā un mājaslapā www.optio.lv sadaļā “Akcijas”.

Bezmaksas brilles 50 eiro vērtībā var saņemt jebkurā no OptiO veikaliem.


Dalies ar šo: