Arvien pieprasītāks kļūst primārais redzes speciālists – optometrists

Arvien pieprasītāks kļūst primārais redzes speciālists – optometrists

Optometrists ir primārais redzes aprūpes speciālists, kurš ar īpašu aprīkojumu pacientam novērtē redzes asumu, nosaka redzes sistēmas traucējumus un nepieciešamības gadījumā izraksta recepti briļļu vai lēcu iegādei. Tāpēc par primārā redzes speciālista uzdevumu var uzskatīt redzes korekciju. Tostarp redzes pārbaudes laikā optometrists, novērtējot acs ārējās un iekšējās anatomiskās struktūras, var arī noteikt vai ir pamats domāt par saskaršanos ar kādu no acu saslimšanām, piemēram, glaukomu vai kataraktu. Ja tiek konstatēta acu saslimšana, speciālists nosūta pacientu pie oftamologa jeb acu ārsta, kurš uzstādīs precīzu diagnozi un lems par turpmāko ārstēšanu.

Redzes pārbaudes laikā pie optometrista ar bezkontakta acu spiediena mērītāju notiek arī acu spiediena noteikšana. Tā kontrole vismaz reizi gadā nepieciešama cilvēkiem pēc 40 gadiem un tiem, kam tuvi radinieki ir glaukomas slimnieki.

Mūsu novērojumi liecina, ka pēdējo gadu laikā cilvēki arvien biežāk izvēlas veikt primāro acu pārbaudi pie optometrista. Tam par iemeslu ir tas, ka cilvēki apzinās - acu ārsta apmeklējums nepieciešams jau konkrētas saslimšanas gadījumā, savukārt, lai pārbadītu redzi, optometristi ir daudz ērtāk, ātrāk un vieglāk pieejami, piemēram, optikas veikalos.

Ņemot vērā, ka līdz ar straujo informācijas tehnoloģiju attīstību un mūsdienām raksturīgo dzīvesveidu, pavadot daudz laika pie viedierīcēm, redzes korekcija var būt nepieciešama arvien agrākā vecumā, OptiO īpašu uzmanību pievērsis bērnu redzes aprūpei. Rīgā – Torņakalnā (Tipogrāfijas iela 2-1a) un centrā (Kr.Barona iela 31A) darbojas specializēti optikas veikali bērniem un jauniešiem. Zinoši un pieredzējuši speciālisti darbam ar bērniem strādā arī reģionos. Kopš 2016. gada uzsākta sociālās atbildības programma, kuras ietvaros bērni un jaunieši līdz 18 gadu vecumam var saņemt brilles 55 eiro vērtībā bez maksas.

OptiO misija – būt viegli sasniedzamiem un spēt nodrošināt kvalitatīvu redzes korekciju ikvienam, kam tā nepieciešama. Īpaši padomāts arī par senioriem, īstenojot “Senioru otrdienas”. OptiO īstenota arī atbalsta programma vājredzīgiem cilvēkiem, ar iespēju, veicot redzes pārbaudi, saņemt bezmaksas lupu, kā arī pēc palīdzības griezties pie optometristiem.

OptiO ir viens no OC VISION – lielākā acu aprūpes uzņēmuma Baltijā – zīmoliem. Tas nodrošina pieejamu un precīzu diagnostiku, redzes korekciju, pateicoties jaunākajām tehnoloģijām un kvalificētiem optometristiem, kas regulāri papildina savas zināšanas.


Dalies ar šo: