Redzes pārbaudē nereti tiek izmantotas dažādas papildizmekēšanas metodes ar mērķi iegūt pēc iespējas pilnīgāku informāciju par acu funkcionālo un veselības stāvokli un, pats svarīgākais, pēc iespējas agrāk fiksēt iespējamo acu slimību pirmās pazīmes. Agrīna diagnostika būtiski atvieglo ārstēšanu un ļauj cerēt, ka redzi izdosies saglabāt pēc iespējas ilgāk. Acs iekšējā spiediena mērījums mūsdienās jau ir kļuvis par standarta izmeklēšanas metodi (pacientiem pēc 35 gadu vecuma to rekomendē veikt vismaz reiz gadā) acu slimības glaukomas skrīningam, bet šī metode nav piemērota visiem glaukomas veidiem un agrīnai diagnostikai.

 

Perimetrija jeb redzes lauka noteikšana plaši tiek izmantota glaukomas diagnostikai un novērošanai, galvenokārt pacientiem ar jau uzstādītu šīs slimības diagnozi, bet tagad arī Latvijā ir pieejama arī centrālā perimetrija jeb mikroperimetrija, kas ir ātrāka, vienkāršāka un jutīgāka metode tieši glaukomas agrīnai diagnostikai.

 

Mikroperimetrs ir īpaša iekārta, kas analizē centrālo redzes lauku (25° robežās) un meklē, kuras acs šūnas jau ir zaudējušas jutīgumu. Tas ir efektīvs acs mugurējā pola saslimšanu skrīninga rīks, noderīgs ne vien glaukomas, bet arī centrālas distrofijas, makulas tūskas un citu saslimšanu sākotnējai diagnostikai un novērošanai pacientiem jebkurā vecumā. Cilvēkiem pēc 40 gadu vecuma vēlams veikt mikroperimetriju reizi gadā, rezultātus analizējot acs iekšējā spiediena mērījuma un acs mugurējā pola fotoattēla apskates kontekstā.

 

Mikroperimetriju iespējams veikt Optio filiālē Rīgā, Mārupes ielā 8b.


Dalies ar šo: