Acu sausums ir bieži sastopama problēma, kas aprakstīta jau 450.gadā pirms mūsu ēras, bet 21. gadsimts redzes pārbaudes speciālistiem ienesis vairākas jaunas diagnozes un problēmas. Cilvēkiem dzīvojot pilsētās, strādājot ar datoriem, viedtālruņiem, noslogojot savu redzi no agras bērnības līdz sirmam vecumam, arī acu sausums kļūst par problēmu dažādu vecumu cilvēkiem. Acu sausumu var izraisīt dažādi faktori, un arī veidi, kā cīnīties ar acu sausumu, ir dažādi.

 

Lai efektīvi cīnītos ar acu sausuma radīto diskomfortu, būtiski ir asaru izmeklējumi un testi. Mūsdienās dažādās optikās pieejamas dažādas izmeklēšanas metodes: biomikroskopija, krāsošana ar fluoresceīnu, neinvazīvā asaru plēvītes pīšanas laika mērīšana, asaru lipīdu aizsargslāņa novērtēšana, asaru ceļu caurejamības kontrole līdz pat Meiboma dziedzeru fotografēšanai infrasarkanajā gaismā. Atkarībā no pacienta sūdzībām un indikācijām var tikt veikti dažādi testi, lai noskaidrotu, ka izraisa acu sausumu un ieteiktu piemērotāko acu uzturēšanas veidu: pareizā ķīmiskā sastāva mitrinošos pilienus, īpašas acu kompreses un masāžas, pārtikas piedevas, diētu vai acu vingrinājumus.

 

Īpašu asaru testu veikšanai piemēroti instrumenti, tai skaitā fotokameras, pieejami Optio optiku filiālēs Rīgā t/c “Domina” un Dzelzavas ielā 53. 


Dalies ar šo: